Dzień dobry lub dobry wieczór:)
Na początku sprawdźcie sobie odpowiedzi na pytania z poprzedniego testu, który dotyczył, między innymi Żony modnej, Artysty itd. To ten test, który mieliście mi przesłać.
Tutaj
Rozwiążcie w zeszytach test dotyczący Zemsty A. Fredry. Aby przejść do zadań, kliknijcie Tutaj
Nie przesyłajcie mi tych zadań, wystarczy, że je rozwiążecie. Macie na to czas do przyszłego tygodnia, do poniedziałku. Wtedy podam Wam rozwiązania, które będziecie mogli sprawdzić ze swoimi odpowiedziami.
Do poniedziałku rano proszę przesłać mi również zadania krótkiej wypowiedzi, które będą podlegać ocenie. Pisząc je, pamiętajcie o zasadzie 5 palców w przypadku ogłoszenia i zaproszenia oraz o argumentacji - NIE UŻYWAMY PRZEKUPSTWA W POSTACI SŁODKIEGO POCZĘSTUNKU! Możecie również użyć pytań retorycznych.
1. Zaproszenie.
Twoja klasa wystawia spektakl pod tytułem Dziady cz. II. Napisz zaproszenie skierowane do uczniów szkoły, tak aby zachęcić ich do udziału w przedstawieniu. Użyj 2 argumentów.
2. Ogłoszenie
Twoja szkoła organizuje wycieczkę do planetarium, w którym będziecie oglądać niebo z różnych miejsc na ziemi oraz ruchy ciał niebieskich. Napisz ogłoszenie informujące o planowanej wycieczce. Użyj 2 argumentów zachęcających uczniów do udziału w niej.
3. Głos w dyskusji.
Na jednej ze stron internetowych toczy się dyskusja o tym, czy warto czytać lektury obowiązkowe, czy nie. Zabierz głos w dyskusji i napisz komentarz, w którym wystąpisz w obronie jednej z lektur z listy obowiązkowej. Wybierz jedną i uzasadnij stanowisko, że warto ją przeczytać, popierając swoje zdanie dwoma argumentami.
4. Zadanie związane z treścią lektury obowiązkowej.
Z lektury Kamienie na szaniec podaj 2 przykłady różnych sytuacji - innych niż uratowanie Rudego, świadczących o tym, że bohaterowie narażali swoje życie.
Przykład 1. .............................................................................................................................
Przykład 2...............................................................................................................................
Wskazówki pomocne przy wykonaniu zadania oraz ich punktacja, czyli na co zwrócić uwagę:
1. Za ogłoszenie i zaproszenie egzaminator może przyznać Wam po 3 punkty (1 za wyróżniki tych form wypowiedzi - zasada 5 palców, drugi za 2 argumenty, trzeci za poprawność językową i ortograficzną, czyli brak błędów). Razem możecie dostać 6 punktów.
2. Głos w dyskusji - 1 punkt za sformułowanie stanowiska i wybór lektury, 1 punkt za użycie 2 argumentów oraz 1 za brak błędów językowych, interpunkcyjnych lub ortograficznych.
3. Zadanie z lekturą - tutaj musicie odwołać się szczegółowo do treści. Nie możecie użyć argumentu związanego z akcją pod Arsenałem, ale raczej pomyślcie o tym, co zrobili Alek, Zośka lub Rudy innego. Może akcja pod Celestynowem, afera Kopernikowska lub inne przykłady. Musicie tu być precyzyjni, nie wystarczy napisać, że brali udział w różnych akcjach, trzeba wskazać konkretny przykład. Za właściwe użycie przykładu otrzymujecie 1 punkt.
4. Razem za całe zadanie możecie zdobyć 11 punktów + 1 punkt dodatkowy za wykonanie zadania w terminie.
5. W każdym zadaniu, które punktuje poprawność ortograficzną i językową, punkt zdobywacie pod warunkiem, że ilość błędów nie przekroczy po jednym z każdej kategorii (językowy, ortograficzny, interpunkcyjny).
Powodzenia!
Ponieważ każdy z Was powinien mieć już założone konto na gmailu, proszę również o pozostawienie komentarza pod tym postem, co będzie dowodem na to, że w ogóle tu weszliście. Wystarczy napisać: Jestem, Julka itp.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Akcent wyrazowy w języku polskim
Cele lekcji: poznanie zasad prawidłowego akcentowania wyrazów. Poniedziałek 15. 06. 2020 r. Akcent wyrazowy – wyróżnienie za pomocą śr...
-
Witam, podaję rozkład jazdy na najbliższe trzy dni, ponieważ od środy mamy przerwę świąteczną. Wiecie już, że arkusze egzaminacyjne są ...
-
Temat: Dobry obywatel według Jana Kochanowskiego - Pieśń V Cele lekcji: zapoznanie z fragmentami twórczości J. Kochanowskiego, analiza i ...
-
Podaję rozwiązania do testów czytania ze zrozumieniem. Podobnych zadań możecie spodziewać się na pracy klasowej. Test sprawdzający umieję...
dzień dobry
OdpowiedzUsuńŻyczę miłego dnia
Jakub Bartnicki
Jestem mateusz
OdpowiedzUsuńJestem Kuba
OdpowiedzUsuń